2010. december 17., péntek

A Mikulás Party Akció


"Minden álmunk valóra válhat, ha van bátorságunk a nyomukba eredni."
Walt Disney

A történet megtörtént esetet dolgoz fel. A szereplő nevét megváltoztattam, bármilyen hasonlóság, vagy egyezés, pusztán a véletlen műve!

Történt egyszer nem is olyan régen, hogy itt hazánkban, valahol egy vidéki városban egy János nevű úr, unalmában az internetről letöltve megnézte a 21 Las Vegas Ostroma című filmet.

Igazából nem is magának töltötte le a filmet. A felesége egyik kedvenc színésze Kevin Spacey volt, mivel pedig jobb dolga nem akadt, és egy kicsit unatkozott, hát gondolta, belenéz ő is.

Világ életében szerény visszafogott ember volt, aki reggel héttől délután háromig az irodában ült, majd szépen hazament  a családjához.Feleség, két gyerek, használt középkategóriás nyugati kocsi, meló reggel héttől délután háromig.Szóval a mai normál középszerű emberek, becsületes és visszafogott életét élte.
Számára a szerencsejáték fogalma a lottó ötösig terjedt.

Vegyes érzelmekkel kezdte hát nézni a filmet.

- Na persze, mert csak úgy le lehet győzni a játékot! Ekkora hülyeséget!, mondta fintorogva, de ha már elkezdte, hát végignézte.

Aztán a film végeztével, elkezdett motoszkálni a fejében a gondolat, majd az interneten az MIT Blackjack Team-ről olvasva, teljesen ledöbbent.

- "Ilyen tényleg létezik? Valóban vannak emberek akik az eszüket használva legyőzik a kaszinókat a saját játékukban?"

Időnként eljátszott a gondolattal, milyen lenne, ha egyszer ott ülhetne a kaszinóban az asztalnál, és a lapokat számolva nyerne! Hű, vajon micsoda érzés lehet több pénzel elhagyni az asztalt, mint amivel érkezett?

-"Azért ez biztosan nem lehet olyan egyszerű, és ahogyan a filmben is mondták, csak is az képes rá akinek van hozzá agya. De azért, csak egyetlen-egyszer milyen jó is lenne!"

Így kezdett el utánaolvasni a blackjacknek, majd egyszer csak azon kapta magát, hogy egy pakli kártyát a kezében tartva, a lapszámolást gyakorolja.

Csodálkozva tapasztalta, hogy nem is akkora ördöngösség, mint ahogyan azt hitte!

Egyre jobban ment, és titkon, mikor a család nem tartózkodott otthon, időnként leült és a konyhaasztalon játszott kicsit. Egyfajta titkos hobbijává vált a dolog.

Történt aztán, hogy egy unalmas szerdai napon kávészünet közben az egyik reklámújság oldalait nézegette. Nem mintha érdekelte volna, csak hogy legyen mivel elütni az időt. Aztán, egy színes hirdetést látott meg amelyben - az egyik helyi étterem, amelyben egy külön helyiségben játékterem is működik,- hirdetését olvasta, a december 6-i Mikulás napi rendezvényről.

Á igen, már majdnem el is felejtette, a cégnél régi szokás volt, hogy Mikulás napján egy kis összejövetelt rendeznek, a kollégékkal, és történetesen épp a szóban forgó éttermet szemelték ki.

Hirtelen valamin megakadt a szeme, amit idáig nem is vett észre. A hirdetés alján a következő szöveg állt:

                       Délutántól élő rulett, és blackjack asztalokkal várjuk kedves vendégeinket!

Azonnal elkezdett járni az agya. Itt van hát a nagy lehetőség! Most végre kipróbálhatná azt amire ezidáig annyira vágyott! De vajon megoldható lenne a dolog?

Aztán részletesen kigondolta, mit is fog csinálni.

Elérkezett a december hatodika, és a várva várt délután. Mire délután az éttermbe ért,  már jócskán teli volt a helyiség. János egy darabig elbeszélgetett a kollégákkal, majd az egyikük unszolására néhányan átmentek a szomszédos helyiségbe, ahol a játékterem működött.

- Próbáljunk szerencsét! javasolta az egyikük, és zsetont váltva odamentek a rulattasztalhoz.

János csatlakozott hozzájuk, és odaállt a rulettasztal mellé, mintha érdeklődve figyelné, milyen számok is kerülnek kipörgetésre de közben a blackjack asztal felé sandított.

Néhányan játszottak az asztalnál, János pedig figyelte ahogyan a kártyaégetőben a lapok száma egyre növekszik. Amikor látta, hogy már elég sok lapot kiosztottak, odasomfordált az asztalhoz.

Egy darabig csak figyelte a játékot, majd amikor észrevette, hogy a vágólap hol is tart az osztódobozban, félénken megszólalt:

- Öö, bocsánat leülhetnék ide, kipróbálhatnám ezt a játékot? Még sohasem játszottam ilyet.

- Természetesen, csak tessék, biztatta lelkesen az osztó, majd elmagyarázta neki a játék lényegét. 

János leült, a tenyere izzadt, a szíve a torkában dobogott.

Majd jöttek a lapok, és János az alapstratégiát játszva, lejátszott néhány leosztást amíg fel nem tűnt a jelölőkártya.

- Újrakeverés következik! világosította fel az osztó.

- "Hűha, na lássuk csak, hogy is van!" gondolta magában, és a tenyere még jobban izzadni kezdett. Akkor most számolni is fogom a lapokat. 2-7-ig +1, a 8;9 nulla, a többi meg mínusz egy.

Ismét jöttek a kártyák, és János örömmel vette észre, hogy ha nem is könnyedén, de tudja tartani a tempót.

A számláló elkezdett nőni, és óvatosan, elkezdte növelni a tétet.

- Blackjack! mondta az osztó

- Ez igen! Szép volt! gratulált az egyik játékos

János félénken elmosolyodott.

A lapokat számolva, és az alapstratégiát használva, játszott. Amikor újból előtűnt a vágólap, udvariasan elköszönve felállt.

- Hát azt hiszem nekem ennyi elég is volt, köszönöm a játékot, és néhány zsetont csúsztatott az osztó elé.

Majd a pénztárhoz ment. Most vette csak észre, hogy mennyire megizzadt, és milyen fáradtnak is érzi magát.
A zsetonokat beváltva, örömmel vette észre, hogy majdnem harmincezer forintal lett gazdagabb!

Hazafele menet egyszer csak ismét elmosolyodott,

- Megcsináltam! Legyőztem a játékot!

"Jánosnak" ezúton is gratulálunk!


Kérdésed, véleményed van?

Írj ide: billybones81@gmail.com

2010. november 3., szerda

Az élő internetes kaszinóról

 avagy 

mit ne tegyél!

Időről időre kapok olyan leveleket, amelyekben az olvasók arról érdeklődnek hogyan lehetne legyőzni az élő internetes, vagy más néven élő osztós kaszinót.

Sajnos jó néhány olyan levelet is kaptam már, ahol az olvasók valahol az interneten valamelyik blackjackel foglalkozó oldalon találnak egy alapstratégia táblázatot, a hozzá tartozó lelkesítő szöveggel, hogy nem kell semmi mást tenned,csak ezt használva játssz és máris nyersz. Lapszámolásról, meg tétrakási stratégiáról talán még csak nem  is hallottak! Aztán persze jön a "pofára esés". Nagy lelkesen, na meg valamennyi pénzel beülnek játszani. Jobb esetben megnyernek néhány leosztást, de aztán a vége mindig ugyanaz. Elveszítik az összes feltöltött pénzüket. 

Megkerestek már olyan levéllel is, hogy "hát van ilyen táblázatom amit az internetről lehet letölteni", meg hogy mit szólok ahhoz a stratégiához, hogy "amikor veszítek, az elveszített tét dupláját teszem fel, amikor meg nyerek akkor is", és hogy ez így mennyire lenne működőképes?

- Gondolom, hogy a blog olvasói is tudják rá a választ!


Vannak aztán olyanok is akik a blogon található részeket elolvasva arról érdeklődnek, hogy az itt leírtakat felhasználva tudnának-e nyerni az élő kaszinóban.Vagy esetleg miben és hogyan kéne a stratégiát megváltoztatni.

Na ők már valamit sejtenek, azonban mindenkit el kell hogy szomorítsak.

Az élő internetes kaszinót a hagyományos módszerekkel nem lehet legyőzni!

Hogy mi ennek az oka?

A válaszhoz nézzük csak meg mik is a játék feltételei!

- Először is az élő kaszinóban 8 paklival játsszák a blackjacket. Na ez már önmagában is tud hátrányt okozni. Történetesen az, hogy a játék nyolc paklis a hátrányunk máris -0,55% lesz. Persze, rendben tudom én is, a hat paklis verziónál a hátrányunk -0,52%, de higgye el nekem mindenki, az a bizonyos 0,03% is tud bajokat okozni.Még ha nem is olyan nagyokat, de azért pénzben mérhető, lenne ez is.

- Második a penetráció. Emlékszel még amikor azt mondtam, ha a hat paklis játék során a penetráció kisebb mint 65% csak az idődet és a pénzedet pazarlod? Nyolc paklis játéknál ez az érték még nagyobb, 75%-os lenne. Az élő kaszinóban a penetráció viszont mindössze 50%-os! Hogy mit jelent ez? Ezzel a ház máris olyan nagy előnybe került a játékossal szemben, hogy ha a hagyományos módszerrel próbálnánk legyőzni, azaz beülnénk játszani, jócskán pórul járnánk!

- Ha egy valódi kaszinóban játszanánk nyolc paklis játékot, ahol a penetráció megfelelő, még akkor sem lenne mindegy, hogy milyen tétrakási szisztémával játszanánk! Ugyanis a hat paklihoz használt tétrakási rendszer sajnos nem működne megfelelően! Egy agresszívebb tétrakási stratégiát kellene használnunk, és még így is lennének izzasztó pillanataink. Ráadásul jóval nagyobb alaptőkére lenne szükség.

 Tehát összefoglalva az élő internetes kaszinót a hagyományos módszerekkel nem lehet legyőzni!

Ha meg akarsz magadnak takarítani egy csomó pénzt ne játssz az élő osztós kaszinókban! 

Ezzel persze most sok mindenkit elkeserítettem. Főként azokat akik egy valódi kaszinótól messzebb laknak, és esetleg szerettek volna egy kis pénzt csinálni a blackjackel. 

Mielőtt azonban még teljesen elkeserednének, szeretném őket fellelkesíteni egy kicsit! 

Mindenki legyen türelemmel! A problémák azért vannak, hogy megoldjuk őket, és ha nem is lehet majd vele akkora eredményeket elérni, mint a hat paklis játéknál, akiknek lakóhelye közelében nincs normális kaszinó azok számára elég jó alternatívát nyújthat majd.  

Tehát senki ne aggodalmaskodjon! A megoldás  már készülődik...

Kérdésed, véleményed van?

Írj ide: billybones81@gmail.com

2010. május 23., vasárnap

Játékszenvedély

"A szenvedély nem az értelem szavaival érvel."
                                         Márai Sándor 

 Időről - időre kapok olyan kérdéseket amelyekben arról faggatnak nem alakulhat-e ki komoly szenvedélybetegség a blackjacktől. Hiszen, ugyebár ez sem más mint egy szerencsejáték?
Másfelől pedig találkoztam már olyan utalásokkal is amelyek egyenesen azt állítják, hogy a kártyaszámolók is egyfajta szenvedélybetegségben szenvednek csak jól tudnak uralkodni rajta, vagy nem is sejtik, hogy ez a bajuk.
Ebben a cikkben ezt a problémát fogjuk kicsit részletesebben megvitatni.

Nézzük csak meg először mit is nevezünk a hétköznapi szóhasználat során szenvedélybetegségnek!

Ha valaki kábítószeres, alkoholista, erős dohányos (nikotinfüggő), megrögzött (szerencse)játék függő, annál az alábbiak érvényesek:

A szenvedélye tárgyát kényszeredetten fogyasztja/műveli, e szenvedély miatt. Akkor is, ha már nem kapcsolódik hozzá semmilyen élvezet.
Egyre kevésbé tudja kontrollálni magát, és a szenvedély tárgya teljesen elfordítja a realitástól.
Ez a szenvedély tovább folytatódik annak ellenére, hogy számos negatív hatás és akár egészségkárosodás is fellép.

A szerencsejáték szenvedély tudományos megfogalmazás szerint:
„A zavar a szerencsejáték gyakori és folyamatos űzéséből adódik, amely a páciens életvitelét uralja, és a szociális, munkahelyi, anyagi, és családi értékek torzulásához, elvesztéséhez vezet.”

A megszállott játékosokat saját, szenvedélyük teljesen behatárolja. Ez egy kóros, sajátos betegségkép, ami erős izgalommal, belső nyüzsgéssel, megalapozatlan hangulattal és egyfajta nyughatatlansággal jellemezhető.

A játékszenvedélyt ezen kívül antiszociális személyiségzavar is jellemzi, melynek következtében a szenvedélybeteg elfordul a szociális kötelezettségeitől, kirekesztettnek érzi magát a társadalomból. Ezek a  tényezők pedig hosszútávon gyakran börtönbe kerüléssel is veszélyeztetnek.

A szenvedélybeteg játékosoknál a negatív személyes és szociális problémák ellenére, ilyenek a büntetések, magánéleti kapcsolatok szétesése, munkahelyi fejlődés csökkenése, a betegség tartósan fennáll. Mindez a folyamatosan visszatérő és gyakran még inkább megnövekvő játékszenvedély miatt.

Ami pedig különösen ijesztő lehet, az az, hogy  a beteges játékosok felismeréséhez, legalább egy éves időtartam szükséges, vagy még több! Csak különböző árulkodó jelek, cselekedetek utalhatnak tevékenységükre.

A szerencsejátékra különösen hajlamos egyéneket, és akik már ebben a betegségben szenvednek az alábbi jellemvonásokból ismerhetőek fel a leginkább:

A pénznek különösen nagy jelentőséget tulajdonítanak.

Verseny, és teljesítményfüggő gondolkodásmód.

Furcsa, szinte állandó nyughatatlan viselkedés.

Gyakran túlzott vágy a(z) (szociális) elismertség után.

Megmagyarázhatatlan, eltúlzott düh a munka/tanulás iránt.

Halmozottan fellépő stresszfüggő pszichoszomatikus betegségek


A játékszenvedély kialakulása

A kialakulás egy komplex folyamat, és több tényező játszik benne szerepet.

A legfontosabbak:

Súlyos önértékelési problémák

Az önértékelési problémák általában mélyen legbelülről fakadnak. Az egyén az üresség, az értéktelenség állapotába kerül. Teljesen alulbecsüli saját magát, negatívan gondolkodik önmagáról és a világról. Ez az érzés a gyermekkorban alakul ki, és ez elől az ember a saját fantáziavilágába menekül.

Zavar az emberi kapcsolatokban

Az ember életének korai szakaszában, különféle kötődési típusok jönnek létre. Minél több szeretetet odafigyelést kap valaki kisgyermek korában annál stabilabb és "biztosabb" lesz  felnőtt korában. A "bizonytalan" típusú egyéneknél ez a kötődés nem alakul ki. Az ilyen embereknek gyermekkorukban sok elutasításban volt részük, és számukra az a megszokott, hogy kívánságaikat legtöbbször elutasítják. Általában  családi problémákkal küzdenek. Az ilyen zavarokkal küzdő emberek hajlamosabbak a pszichikai zavarokra, és a játékszenvedéllyel küszködők is általában ebbe a csoportba  tartoznak. 

Az önuralom hiánya

Az önkontroll hiánya, hogy az izgatottságukat és az izgalmukat szabályozni tudják, a magyarázat a szerencsejátékosoknál megfigyelhető különleges nyugtalanságra. (Ugyanez figyelhető meg az alkoholisták, drogosok esetén is, ha nem jutnak a szenvedélyük tárgyához.) A játékosok esetén a kezdeti fő motiváció a leggyakrabban a siker, a sikeresség érzete, és ezzel elkezdődik a betegség kialakulása.
A tipikus sztori, hogy az egyén próbát tesz valamilyen szerencsejátékkal. Egy nagyobb nyeremény után, ez a hirtelen jött siker mélyen gyökeret ver a képzeletvilágában. 
Erősödik az önérzet, és kezdeti sikerek hamisan azt igazolják, hogy valamiben ő is különleges.Valamilyen különleges mámoros érzés járja át. Úgy érzi minden problémájára megtalálta a megoldást, nem kell mást tennie, csak játszani tovább.

Ijesztő példa erre annak az érettségiző diáknak az esete, aki az érettségi napján, útban az iskola felé reggel betért egy kicsit "nyugtatólag" játszani. Majd ott maradt, egészen késő estig!
A játéknak ez a módja egy idő után azonban átvált az unalom, és a negatív érzések legyőzése érdekében folytatott játékra. Ezzel pedig a játékos egy olyan körfolyamatba kerül, amiből nem képes kiszabadulni és az élet minden területén áldozattá válik. A játék közben egy megmagyarázhatatlan eufórikus állapotba kerül. 

Ez az az érzés amit  a hétköznapi "nem függő" ember nem képes, és talán nem is akar megérteni.
Jó példa erre Dosztojevszkij - Egy játékos naplója - című, 1867-ben írt regénye:
"Én magam is játékos voltam: ezt ebben a pillanatban erősen éreztem. Kezem, lábam reszketett, fejem szédült,rettenetes erőt vett rajtam a kockáztatás szomja!"

A függő ember próbál a gátlástalan játékára különféle magyarázatokat találni. Nagyon gyakran kialakul egy megszállott gondolkodásmód, amelynek következtében a fantázia világába kerül, és a nyereményekkel kapcsolatos különféle fantáziákat alkot. Teljesen elidegenedik a környezetétől, elveszíti az emberi kapcsolatit és teljesen egyedül marad. Egy teljesen eltorzult gondolati világot alkot magának. A játék az életének tartós állandó részévé válik. Minden gondolata a játék körül forog, és ez teljes testi, lelki és végül szociális hanyatláshoz vezet.

A játékszenvedélyel bajlódók úgynevezett impulzuskontroll-zavarokat mutatnak. Azaz egyszerűen túlzásba viszik a jó dolgokat, és nem tudnak ellenálni a játéknak. Ahhoz hogy a szenvedélybeteg ismét átélje a megszokott érzést, tovább kell fokoznia az izgalmakat. Növelnie kell a tétet, vagy gyakrabban kell játszania.

Ugyanez figyelhető meg az alkoholfüggők esetében is akik az elvonókúra után a legtöbbször nem tudják megállni, hogy az első útjuk ne a kocsmába vezessen. A  szerencsejátékosok esetén azonban ezt a vágyat szabályozni, csökkenteni lehet.

A szerencsejátékosok gondolkodásmódja


A szerencsejátékosok gondolkodásmódjában, és képzeletvilágában számos torzulás, figyelhető meg. 

A játék irányításának illúziója

Azon a téves feltevésen alapul, hogy a játék közben  több személyes hatás is jelen van.

"Csak erősen akarnom kell és két hatost fogok dobni!"

A játékfüggők úgy vélik csak a nyeremény az egyetlen megoldás, ami a problémáikra gyógyírt hozhat, és a vereség után fellépő szerencsétlen állapotot megszüntetheti.

A Monte-Carlo effektus
 
Az a gyakori és nagyon súlyos tévedés, hogy a korábbi események gyakorisága befolyásolja az elkövetkezendő események valószínűségét. Erre a legjobb példa a rulett esetén, a pörgetések eredménye.

"Kétszer egymás után a piros jött ki, most már biztosan a fekete fog következni!"

Vagy

"Egy bizonyos szám már régen nem került kipörgetésre, most biztosan ez fog következni!"

Semmivel sem lesz több vagy kevesebb a valószínűsége, hogy a következőkben ez fog sorra fog kerülni!
Hiszen a rulettben minden egyes pörgetés, egymástól teljesen független, új pörgetés.

A nyerési esélyek eltúlzása

A legtöbb játékos egészen egyszerűen, a legtöbbször teljesen megalapozatlanul túlértékeli a nyerésre való kilátásait. Tipikus példa erre, amikor a teljesen amatőrök, a gépi internetes kaszinókban, akár egy rendes kaszinóban a blackjacken játszva,  jó néhány elvesztett kéz után elkezdenek nagy tétet tenni, mert 

"Most már biztosan blackjackem lesz, és visszanyerem amit elvesztettem!"
 
Persze időnként léteznek csodák, de manapság már eléggé ritkaságszámba mennek...

A „majdnem eltaláltam” effektus

Ez a tipikus gondolkodásmód hazánk bármely sarki kocsmájában jól megfigyelhető, ahol nyerőgépek találhatóak. Az ilyen gépeknél melyeknél három egyforma szimbólumnak kell feltűnnie a nyeréshez,  megfigyelhető a következő jelenség. Ha egy szimbólumból már egyszer előfordult olyan hogy kettő feltűnt egymás mellett, akkor a legtöbb szesztől "begőzölt" egyénen eluralkodik a kényszer hogy tovább dobálja a gépbe a pénzét.

hiszen

„Kettő már volt egymás mellett! Majdnem eltaláltam! Tovább kell játszanom, mert most már biztosan sikerülni fog!”

A "foglyul ejtés" effektus

Egy rossz döntés meghozatala után a játékos tovább játszik, az eddig feltett pénzösszeg jogosságát bizonyítandóan. Jó példát találhatunk erre a manapság oly népszerű Texas Hold'Em pókerben.

„Rendben, korai pozícióban vagyok, gyenge lapokkal. De ha már fizettem hogy megnézzem a flopot akkor mindenképpen megnézem a turnt is. Sőt, akkor már elmegyek a riverig is!"

Kiket fenyeget a játékszenvedély leginkább?

Egy felmérés szerint a legveszélyeztetettebbek a nagyvárosokban élő 30 év körüli férfiak.
A szenvedélybetegség kialakulásának alapjai már általában a serdülő korban elkezdődnek. A nőknél a szenvedélybetegségre való hajlam a középkorúság környékén alakul ki.

Kezelésre általában sajnos csak akkor kerül sor, ha valamilyen bűncselekményből kifolyólag (lopás,sikkasztás,csalás), vagy a megoldhatatlannak tűnő problémák miatti öngyilkossági kísérlet után erre kötelezik az egyént.

A lakosságnak körülbelül 2-3 százalékának vannak ilyen problémái és megközelítően a népesség 1%-ánál állapítható meg beteges szerencsejáték függőség.

Tény, hogy a szerencsejáték kínálat (nyerőgépek, internetes fogadóirodák és kaszinók, online pókertermek) és a szenvedélybeteg játékosok száma között összefüggés, fedezhető fel.

Érdekes adalék lehet ehhez, az az adat amely egy nem is olyan régen, hazánkban készült felmérés során derült ki! A vizsgálatok szerint a szenvedélybetegek "felmenői" között gyakran akadtak olyanok, akik az 1920-as évek régi dzsentrivilágában szenvedélyes kártyások vagy lóversenyesek voltak.


Amiről esetlegesen megállapítható, hogy valaki szenvedélybetegséggel bajlódik az az, hogy függőséggel  párhuzamosan, egy vagy több másik betegség is társul. A szerencsejátékosok nagy része depressziós zavarokkal küszködik, ami rossz hangulattal, és érdeklődés hiányával jár együtt. Ezzel pedig az ördögi kör csak tovább erősödik. A két betegség csak erősíti egymást.

Az állandó nyugtalan játék végül a szervezeten is megmutatkozik. A leki tünetek végül testi tünetekként (pszichoszomatikus problémákként) is megnyilvánulnak.
Gyomorfájás, fejfájás, vagy akár szívinfarktus is előfordulhat!

A kezelt szerencsejátékosok egy része már kísérelt meg öngyilkosságot, és nagy részüknél különféle  személyiségzavarok figyelhetõk meg. A személyiségzavarok legtöbbször a pubertás kor kezdetén alakulnak ki, a tartósan rossz magatartásminták felvételével. Ezek zavart okoznak a fejlődésben, és később kapcsolati problémákhoz vezetnek.

A leggyakoribb amikor a szenvedélybeteg állandóan túlzásokba esik saját teljesítményével, és tehetségével kapcsolatban, tartósan sikert, hatalmat, csillogást, szépséget, vagy ideális életet fantáziál magának.

A személyiségzavarnak ezt a fajtáját pedig nagyon nehéz kezelni. A páciens egyfolytában arra törekszik, hogy a terapeutát leértékelje, a kezelést megszakítsa, mivel a kezelés során nem erősítik meg őt saját nagyságáról, melyet a képzeletvilágában kialakított magáról.

 A játékszenvedély következményei

A  szenvedélybetegben kifejlődik egy tipikus öntörvényűség, és ez az élet minden területére kihat. Ennek következtében a saját cselekedeteket szabályozó lehetőségek még jobban korlátozódnak.

Ezzel egyfajta szociális elkülönülés alakul ki. Ez jókora szégyenérzettel jár amit a beteg egy idő múlva hasztalan próbál eltitkolni. Belekerül egy sajátos környezetbe, és a tipikus szerencsejáték életvitelbe. Ebben az életvitelben az első és egyetlen a közvetlen szükséglet kielégítés azaz a szenvedély tárgya! A játék, és semmi más! Ez pedig akár büntetendő cselekedetekhez is vezethet.

Mindez a pénzügyek teljes kontrollálhatatlanságához vezet. A család, barátok támogatása megszűnik, mindenki fokozatosan elfordul az egyéntől. Ezt tovább súlyosbítja a munkahelyi kapcsolatok megromlása.

A végső következmény pedig az öngyilkossággi kísérlet, vagy a bűnöző életmód!

Hogyan állapítható meg hogy szenvedélybetegek vagyok?

Vannak olyan tesztkérdések, melyek segítségével felismerhető a szerencsejátékfüggőség, vagy az egyéb kóros játékformákra (kóros számítógép függőség, játék, chat, internetes szörfölés) való hajlam.

Manapság már a legtöbb internetes kaszinó alkalmaz ilyeneket, amiket a   

Felelőségteljes Szerencsejáték 

című részben találhatunk meg.

Azért én is közzéteszek most egyet, amit ajánlatos mindenkinek elvégeznie.

Nagyon egyszerűen válaszolj a kérdésekre igennel vagy nemmel válaszolni.

! A legfontosabb, hogy ne akard önmagad becsapni !


1.)   Volt már olyan, hogy addig játszottál, amíg el nem fogyott a pénzed?
2.)   Kértél már kölcsön pénzt játékra?
3.)   Vettél már fel hitelt a játék miatt?
4.)   Rendszeresen túllépi-e a játék az általad megállapított időbeni, és pénzügyi kereteket?
5.)   Gondoltál már arra, hogy a játékhoz a pénzt illegálisan szerezd be?
6.)   Gyakran gondolsz a játékra?
7.)   Loptál már pénzt azért, hogy játszhass?
8.)   A játékon kívül más dolgokra nehezen tudsz koncentrálni?
9.)   Nyugtalan vagy agresszív leszel, ha nem tudsz játszani?
10.) A normális életed a játékkal összehasonlítva unalmasnak tűnik?
11.) Csökkent az érdeklődésed a környezeted iránt?
12.) Azért játszol, hogy lenullázd a veszteséged?
13.) Eltitkolod a barátaid, vagy a családod elől, hogy mennyit játszol, és mennyit veszítesz?
14.) Gyakran rossz a lelkiismereted játék után?
15.) Elõfordult már, hogy tovább játszottál, bár tudtad, hogy magadat vagy mást megbántasz ezzel?
16.) Játszottál már azért, hogy javuljon a hangulatod, és a problémáidat elűzd vele?
17.) Vezetett-e már a játék a családodban veszekedéshez, vagy okozott problémákat?
18.) Lógtál-e a munkából/iskolából, azért hogy játszhass?
19.) Gondoltál már arra, hogy a játék miatt öngyilkosságot kövess el?

Ha több mint 7 kérdésre igennel válaszoltál, akkor nálad fennáll a szerencsejáték-függőség veszélye.



Ha már baj van

Először is ki kell deríteni, hogy valóban fennáll-e a beteges játékfüggőség. Ezért érdemes pszichológushoz fordulni.

Amennyiben igen, úgy speciális tanácsadóhoz kell fordulni, amiben a pszichológus tud segítséget nyújtani.

Szükség esetén, ha a betegség már előrehaladott, szakklinikai vagy pszichiátriai kezelésre van szükség!

Mi a helyzet a blackjack esetén?

Egy teljesen képzetlen amatőr esetén, akinek a blackjack csak egy szerencsejáték a sok közül valóban veszélyeztetett lehet!
Azok akik a blackjacket egyfajta segédeszközként tekintik, a céljaik eléréséhez, már kicsit más lehet a helyzet.
Ha már ott tartasz, hogy az alapstratégiát, a kártyaszámolást és a tétrakási rendszert egy szisztéma szerint alkalmazod, és a saját magad számára felállított szabályokat szigorúan betartod, jóval kisebb a veszély.

Hogy miért?

A puszta szórakozás helyett a kaszinóban erre koncentrálva az egésznek kiábrándítóan munkajellege lesz!

Arról már ne is beszéljünk, hogy egyesek számára ez jelentős érzelmei terhet is jelent. Jó példa erre egy ismerősöm esete, aki a haverjaival a nagy játékos stratégiát alkalmazta a kaszinóban. A dolog kiválóan működött, egy dolgot leszámítva. Ezek az "akciók" annyira megviselték, hogy utána nyugtatókat kellett szednie, végül kénytelen volt abbahagyni!
Aki már próbált a szisztéma szerint játszani akár a kaszinóban, akár csak otthon gyakorolva, az tudja milyen fárasztó is tud ez lenni!
Ezért úgy gondolom emiatt nem igazán fenyeget senkit sem a játékszenvedély veszélye.
Természetesen, az ezzel járó életmód már hordozhat veszélyeket, aminek következtében az ember magánéleti és egyéb kapcsolatai teljesen tönkremehetnek. Jó példa erre a világhírű Ken Uston esete. Aki már látta a filmek részben, az életéről feltöltött dokumentumfilmet az tudja jól miről beszélek.
 
Tehát végezetül csak azt tudom mondani, amit A megfelelő lelki beállítottság  című részben már leírtam.
Legyen meghatározott célod az életedben! Ezt pedig TE határozd meg saját magadnak!


Magát a blackjacket és az így megszerzett pénzt ne végcélnak tekintsd, hanem egy eszköznek, amivel a céljaidat elérheted, megvalósíthatod. 

Életed fő célja tehát lehetőleg ne az legyen, hogy profi kártyaszámoló legyél!

Kérdésed, véleményed van?

Írj ide:billybones81@gmail.com


2010. április 21., szerda

Az ászok külön számolása

Néhány cikkben megemlítettem már, hogy bizonyos kártyaszámoló rendszereknél, és egyes esetekben nagyon is kifizetődő lehet ha a játék során külön számoljuk az ászokat. 


Ezt olvasva sokakban teljesen jogosan  felmerül a kérdés, vagy egyszerűen csak beindul a fantáziálás, hogyan is lehet ezt hasznosítani, milyen előnyökkel is jár, ha az ászokat külön-külön számbavesszük?


Vizsgáljuk meg tehát kicsit részletesebben mire is jó ez!


Alapok


Legelőször is tisztában kell lennünk azzal a ténnyel, hogy az ászok számolását elsősorban azoknál a rendszereknél alkalmazhatjuk, amelyek az ászt mint semleges lapot veszik figyelembe. Tehát az ász értéke nulla. Ilyen rendszer például a Hi-Opt 1 vagy a The Canfield Expert Count. Ezek egyes szintű rendszerek, de természetesen a magasabb szintű rendszerekben is vannak olyanok melyekben az ász értéke nulla.


Ahogyan már régebben írtam ahhoz, hogy ezek a rendszerek megfelelő hatékonysággal működjenek tényleg szükséges lehet az ászok számolása. 


Kártyát számolni, alapstratégiát használni, TC-t meghatározni hosszú időn keresztül eléggé fárasztó. Ha még ráadásul egyes lapokat külön számolni is szeretnénk az szellemileg eléggé megviseli az embert. Éppen ezért egy kis trükköt fogunk bevetni!


Gyakorlati alkalmazás

Ha valaha is odáig "süllyednék", hogy egy kaszinóban dolgozzak mint teremfelügyelő (ez nem hiszem hogy egyhamar be fog következni), különös hangsúlyt helyeznék arra, hogy a szemmel tartott "veszélyes" játékosok lábát figyeljem!
 
Nem, nyugodt lehetsz, nem hülyültem meg. A lábak és az emberi test kiválóan alkalmas arra, hogy nyomon kövessük vele az ászokat a játék során és ne keveredjünk bele a számolásba.
 
Hogy hogyan is tesszük ezt?

Nagyon egyszerű!

Egészen egyszerűen "körben" járatom a lábam a padlón! Amikor az első ász jön egyszerűen kicsit megemelem a lábfejem. Amikor a második ász következik a lábfejem leteszem, és megemelem a sarkam. Ha jön a harmadik, sarok le, és a belső lábélemet felemelem egy kicsit. Az utolsó, a negyedik ász esetén pedig fordítva, a belső lábél le, külső fel. 
Egyszerű,hatékony és a szakavatott személyek számára teljesen észrevétlen! 
Természetesen, ki lehet találni más jelzéseket is, a lényeg, hogy önmagad ne keverd bele.Erre jó alternatívák például zsetonok meghatározott halomba pakolása, gyűrű vagy karkötő forgatása a kezünkön,cigarettásdoboz pakolgatása különböző helyzetekben az asztalon... 

Egyszóval a tárház elég széles.

Hátrányok

Ahogyan már említettem ezt elsősorban olyan rendszereknél alkalmazhatjuk amelyek az ászt, mint semleges lapot veszik figyelembe. Másrészt ezt a módszert kifejezetten az egy paklival játszott verzióhoz fejlesztették ki!
Ha valaha eljutsz egy olyan helyre ahol egy paklis játékot lehet játszani, akkor érdemes olyan rendszert használni, amelyet direkt ilyen játékra terveztek, és mellékesen nagyon is megérheti ha az ászokat külön számolod.

Igen ám, de ahogy azt már említettem egy kaszinóban elég bonyolult lehet a játékra koncentrálni, és még számolni az ászokat egyes helyzetekben különösen nehéz lehet.Tehát az alkalmazása nagy koncentrációt és sok előzetes gyakorlást igényel!

Mire is jó ez?

Hogy ez miért is hasznos? Lássunk csak egy egyszerű példát. Természetesen mivel hazánkban nem lehet egy paklis játékot játszani ezért ez csak egy szemléltetés akar lenni, de mindenki megértheti a gondolkodásmódot hogy miért, és mire is használható ez.

Tegyük fel hogy egy szép estén Las Vegasban, vagy Amerika legnagyobb kisvárosában Renóban egy paklis játékot játszunk egy közkedvelt kaszinóban.

A játék során idáig a pakli negyede ment ki (13 lap) az RC értéke +2, és még egyetlen egy ász sem került leosztásra.

Egy jól megkevert pakli esetén a normális eloszlás során matematikailag elvárható, hogy minden negyed paklira jut 1 db ász! Mivel még egy sem ment ki ezért a pakli hátralévő része bővelkedik ászokban. 

Az RC értéke 2 ,ezért most csak a fogadás céljából hozzáadunk 1-et, (!azért mert a pakli egynegyede ment ki és erre a részre 1 ász jut!) így az RC = 3. 

A pakli 3/4 része azaz 39 lap még játékban van, ezért a TC értéke = RC / a bentmaradt pakli száma azaz 
3 / 0.75 = 4. 

Mivel egy paklival játszunk 1/4 pakli pontosan kell becsülnünk!

Tehát az TC értéke 4, és ennek megfelelően fogjuk növelni a tétet.

Tegyük fel, hogy tovább játszunk és az RC értéke 1-re csökken, és 2 db ász megy ki a pakliból, és a pakli közben a felére csökken. Most mivel az eloszlás szerint a pakli első negyedére 1 ász jutna, hátrányba kerültünk a kaszinóval szemben! 

Tehát az RC értéke 1 ezért a TC értéke valójában 1 / 0,5 = 2. De tudom, hogy kevesebb az ász ezért a valós RC értékből levonok 1-et, így az RC = 0. Éppen ezért, mivel ennek a plusz információnak a birtokában vagyok csak a minimum téttel fogok játszani!

Ha netalán figyelnének minket, ezzel a viselkedésmóddal egy kevésbé szakavatott szemében a balek képében fogunk tetszelegni. A TC 2 és csak kis téttel fogadunk. 

Tehát ezzel a trükkel az egy paklis játék során nagyban megkönnyíthetjük a dolgunkat, és növelhetjük az esélyeinket, azonban ez szellemileg nagyon megerőltető lehet.
 
Ha valaki felkészületlenül nekiállna így játszani nagy valószínűséggel az elkövetett hibák miatti veszteségek, meghaladnák a hasznot!

Több pakli esetén 

Most persze sokan felteszik magukban a kérdést, használható ez a módszer a hat paklis játék során?

A válasz természetesen igen. Azonban az előzőekben leírtakat figyelembe véve, ez igencsak embert próbáló feladat lehet. Rendkívüli gyakorlottságot, koncentrációt, és megfelelő gondolkodásmódot igényel!

Ezen kívül mivel több a pakli, több az ász is. Ezért összetettebb számolási módra lesz szükség. Négyesével képesek lehetünk számolni a lábunkon, de szükséges lesz, hogy minden újabb négyes csoport után valamilyen segédeszközön ezt figyelemmel kísérni.


Talán az egyik jó megoldás az lehet, ha mind a két lábunkat igénybe vesszük. Mivel hat pakliban összesen 24 ász van ezért három nyolcas csoportot kialakítva már könnyebben számolhatunk. A három csoportot pedig zsetonokkal vagy más segédeszközzel figyelemmel kísérhetjük. Ennek bizonyos keretek közt már csak a fantázia szab határt.

Más rendszerek esetén   

A Hi/Lo rendszer és más egyéb rendszerek lelkes hívei, akik olyan rendszert használnak amelyekben az ászt mint nem nulla értékű lapot vesszük figyelembe, bizonyára eltűnődnek azon, használható-e ez a módszer az ő esetükben is.

Az előzőeket figyelembe véve, alapvetően igen.

Mivel azonban itt az ász értéke -1 vagy más rendszer esetén még negatívabb értékű, nem biztos hogy jó ötlet, ha az RC értékét növeljük és ennek az értéknek az alapján határozzuk meg a TC-t! Ez oda vezethet, hogy nem a megfelelő összeggel fogadnánk.

Azonban ha a számláló (RC/TC) eléggé magas, ráadásul tudjuk hogy jó pár ász van még az osztódobozban, az ászok és a többi tizes értékű lap arányát figyelembe véve esetleg kicsivel növelhetjük a tétet. Pusztán abból a feltételezésből kiindulva, hogy jó pár ász és tizes értékű lap kerülhet egyszerre leosztásra.

Ez persze így elméletben nagyon jól hangzik, de megint csak figyelmeztetnem kell mindenkit, a "játék" éppen elég fárasztó tud lenni egyébként is! Enélkül a külön számolás nélkül is viszonylag pontosan meghatározhatjuk az előnyünket-hátrányunkat.

Másrészt a feltűnés elkerülése miatt, megint csak mindenkit óva kell intenem attól, hogy túl magas összegekben játsszon, főként pedig hogy hirtelen túlságosan megemelje a tétet! 


Tehát valószínűleg ha valamennyi előnyt sikerülne is kicsikarni, nem biztos hogy megérné a fáradságot.

Csapatban játszva

Végezetül meg kell vizsgálnunk még egy kérdést.

Mi van akkor ha csapatban játszunk?

Mi lenne ha az egyik csapattagra rábíznánk, hogy számolja az ászokat, és ha az előbb leírtak szerint a tizesek és az ászok aránya megfelelő, jelezne, hogy emeljük meg a tétet valamennyivel?

Ez így nem hangzik rosszul, de el kell gondolkodnunk rajta ki is legyen a "szerencsés".

Mivel a "nagy játékos" csak a megfelelő pillanatban ül le az asztalhoz, így ő nem a legalkalmasabb.

A figyelő talán megfelelő lenne erre a feladatra, de a fentebb leírtakat figyelembe véve, így is elég nehéz lehet a dolga. Ha pedig hibázik akkor abból nagy "leégés" lehet. Ezért ezt talán jobb nem erőltetni. Persze kísérletezni lehet vele, de először nem árt ezt otthon jó alaposan begyakorolni!

Mi lenne ha a biztosításfigyelőt (már ha van ilyen a csapatban) bízzuk meg ezzel a nemes feladattal? Az ő dolga valamivel könnyebb, ezért képes lehet külön számolni az ászokat. Ha a The Ten Count szerint számol akkor azt nem árt figyelembe venni, hogy a tizesek értéke itt -2! Mivel eltérő rendszerben számolnak, szükséges lesz, a megfelelő jelrendszer használata.Ez persze működhet, de nagy összeszokottságra és gyakorlottságra lesz szükség!

A legvégső kérdés természetesen amit csapatjáték esetén a csapat tagjainak ebben az esetben fell kell tenniük, ha képesek is ennek a módszernek a használatával, némi többlet előnyt kicsikarni, megéri-e a fáradságot.

Ezt azonban úgy gondolom minden csapatnak magának kell eldöntenie...

Kérdésed, véleményed van?

Írj ide:billybones81@gmail.com


2010. március 17., szerda

Biztosításkötés

Többen megkerestetek már azzal kapcsolatban, hogy mikor is érdemes biztosítást kötni a játék során.

Az oldalon azt írtam, a Hi/Lo rendszer szerint mindig érdemes biztosítást kötni.

Persze erről megoszlanak a vélemények, és egy laikus kezdő, ha elkezd utánaérdeklődni  a dolgoknak elég rendesen belekeveredhet, ugyanis erről több véleményt is találna.

Azt persze még egyszer ki kell hogy hangsúlyozzam, hogy a biztosítás kötése vagy nem kötése az egyik legfontosabb alapstratégia variáció. Használatával kevesebb pénzt veszíthetünk a játék során, szóval nem lehet csak úgy elmenni mellette.

Ahogy előzőleg írtam a témáról megoszlanak a vélemények, és egyes rendszerek esetében ez még inkább eltérhet.

A Hi/Lo rendszer esetében idáig három fő elmélettel találkoztam ezzel kapcsolatban.

1. Egyes "szakértő" pénzhajhász oldalakon azt hangsúlyozzák, hogy soha nem érdemes biztosítást kötni. Ez persze csak féligazság. Természetesen, ha valaki csak az alapstratégiát játssza akkor a biztosításkötés feleslegessé válhat. De hát napjainkban ki az a hülye aki csak az alapstratégiát használva akar a blackjackből pénzhez jutni? Attól tartok, bedőlve a fent említett oldalak állításainak, sajnos még akadnak bőven ilyenek napjainkban is.Őket inkább hagyjuk meg a hitükben.

2. Léteznek olyan állítások is miszerint, ha a számláló (legyen az akár az RC akár a TC) pozitív mindig érdemes biztosítást kötni.Ha viszont negatív értékű nem érdemes. Ez megint csak nem fedi a valóságot, mert ugye attól, hogy a TC pozitív még nem biztos hogy szükséges lehet. Persze elsülhet a dolog úgy is, hogy hiába negatív a számláló értéke, az osztó attól még leoszthat magának egy blackjacket! Ha nem is túl gyakran de ez előfordul.(Időnként kísértetiesen sokszor.) Visszakanyarodva a témához ez már jóval elfogadhatóbbnak tűnik.

3.Következzen Stanford Wong úr elmélete. A Professional Blackjack című könyvben közzétett állítása szerint ha a TC értéke +3 vagy nagyobb mindig ajánlott biztosítást kötni!  Ez a magyarázat lehet a legésszerűbb. Legalább is matematikai szempontból.Logikusan végiggondolva a dolgot, ilyenkor a 10-es érétkű lapok aránya már tényleg akkora lehet, hogy ha az osztó felső lapja ász, a második lapja könnyedén lehet egy 10-es.

Lássuk most a dolgot a kaszinó személyzetének szemszögéből.

Az 1. verziót tekintve semmi gond.

"Egy szerencsétlen balek bejött és az alapstratégiát használva próbál nyerni egy kis pénzt. Semmi gond. Lehetnek ugyan jó pillanatai, de hosszú távon a ház a nyerő."

Még a 2. verzió is elmegy.

"Talán az előbb megszívta és vesztett, ezért elkezdett biztosítást kötni, hátha ettől jobb lesz a dolog. Esetleg annyira azért észnél lehet, hogy látta, hogy viszonylag kevés 10-es értékű lap ment ki idáig. Valamit sejthet, de nem veszélyes."

A 3. eset, már veszélyes is lehet ránk nézve.

"Valaki beült játszani, emeli meg csökkenti a tétet és amikor nyer, akkor elég szép összegeket. Amikor biztosítást is köt az osztó ászára többször talál vele mint nem talál. Ez tudhat valamit, nem árt kicsit szemmel tartani!"

Oké, mielőtt feleslegesen elkezdenék pánikhangulatot kelteni lássuk mit is tehetünk.

Az 1. verziót azt hiszem elvethetjük.

A 2. és a 3. verzión már érdemes eltöprengeni. Ha csak akkor kötünk amikor a számláló pozitív egész jónak tűnik, de lenne eset bőven amikor teljesen felesleges lenne. Bár, lenne néhány jó pillanatunk.Mi lenne, ha mindig kötnénk biztosítást? Így az óvatos szerencsevadász képében tűnnénk fel.Persze jó néhányszor lenne, olyan amikor a biztosítás kötése teljesen felesleges. Párszor azért itt is ránk mosolyogna a szerencse.Esetleg úgy tehetnénk, mint aki a megérzéseire hagyatkozva játszik, és egyszer kötünk,egyszer meg nem. Ez így az álca szempontjából, elég jónak tűnik, de megint csak lennének olyan helyzetek, amikor teljesen felesleges lenne, és persze olyanok is amikor kéne, de mégsem kötnénk (főként ha a pitboss éppen minket figyel). Szóval nem egyszerű a dolog, és ezen a ponton azt hiszem azt kell hogy mondjam, ezekből a lehetőségekből kell mindenkinek egy olyan stratégiát megalkotnia, ami neki a legmegfelelőbb.

Mi van akkor ha csapatban játszunk?

Biztosítás kötése csapatjáték során

Emlékszel amikor a kártyaszámoló rendszerek bemutatása című részben azt írtam, hogy vannak olyan rendszerek amelyeket szinte kifejezetten arra fejlesztettek ki, hogy a segítségükkel meghatározzák, mikor érdemes tényleg biztosítást kötni?

Nos az egyik ilyen az Insurence Count nevű rendszer.

Használható ugyan hagyományos kártyaszámoló rendszerként is, azonban így nem igazán állja meg a helyét.

Sajnos ennek a használatáról, még nem áll rendelkezésemre elegendő információ, ezért bemutatok egy másikat ami nagyon hasonló ehhez.

The 10 Count

Magyarra lefordítva 10-es számláló. Bár a neve hasonló, nem összekeverendő a Thorp féle hasonló nevű rendszerrel.

A lapok hozzárendelt értékei:

10;J;Q;K = -2  
             
A;2;3;4;5;6;7;8;9   = +1

Amint azt az ügyesebbek megint csak észreveszik, ez a rendszer is kiegyensúlyozatlan. Tehát itt sem kell a TC értékének kiszámításával törődni,csak az RC értékét kell számolni.Szükséges azonban egy kiinduló folyamatos állást, IRC-t meghatározni. A kiinduló folyamatos állás (IRC) értéke a K.O. Count-hoz hasonlóan határozható meg. Azaz:

-4 x a paklik száma

Hat pakli esetén tehát az IRC -4 x 6 = -24, és a játék kezdetén innen indítjuk a számolást.

A használata nagyon egyszerű. Az alapstratégiát használjuk, és amikor az RC értéke -2-nél nagyobb emeljük a tétet, és ha az osztó felső lapja ász kötünk biztosítást. Amikor az RC értéke kisebb mint -2 az alaptéttel játszunk, és nem kötünk biztosítást.

Amint azt gondolom mindenki el tudja képzelni, ezzel a stratégiával nem igazán robbantanánk bankot egy kaszinóban sem.

Rendben van, nézzük meg hogyan hasznosíthatjuk ezt a biztosítás szempontjából.Tehát tegyük fel, hogy csapatban játszunk. Van egy figyelőnk, egy nagy játékosunk,és van valaki aki ezt a rendszert használja.Nevezzük őt "biztosítás figyelőnek".

Tehát a biztosítás figyelő ezzel a rendszerrel számol. Ha a biztosításkötés meghatározására használjuk, a  tízes számolás a lapok folyamatos számolására épül, és a használója nem törődik azzal, mennyi pakli van még játékban, vagy mennyi van a kártyaégetőben! Ilyenkor a számolást nem az IRC értékétől kezdjük hanem nulláról, mivel a 10-es értékű lapok, és a többi lap arányát számoljuk! Amikor a számláló eléri vagy nagyobb lesz a megadott értéknél és az osztó felső lapja ász jelez a többi játékosnak.

Az értékek a következőek

Egy pakli: +4
Két pakli: +8
Négy pakli : +16
Hat pakli: +24

Például hat paklis játék esetén, ha az RC értéke + 24 vagy nagyobb a biztosítás kötése nyereséges lehet.
És ez ha nem is teljesen, de jó közelítéssel egy TC= 3-as értéknek felelhet meg. Tehát nincs benne semmi különleges.

Az gondolom mindenki számára nyilvánvaló, hogy azért a használatát nem kell szentírásnak venni, de hosszú távon többször fogunk vele találni mint nem, és így tényleg plusz nyereségre tehetünk szert.

Másik kérdés a használatával kapcsolatban, hogy a figyelő hol is helyezkedjen el.

Az egyik lehetőség, hogy beül játszani velünk. Ilyenkor csinálhatja azt, hogy a számolást az IRC-értékéről kezdi, azaz hat pakli esetén -24-ről. Ilyenkor viszont mindig egy kis plusz fejszámoló gyakorlatot kell tartania. Egészen egyszerűen az általa meghatározott RC értékéhez hozzá kell adnia +24-et, hogy meghatározhassa szükséges-e biztosítást kötni, ha az osztó felső lapja ász.Ahogyan már írtam, az ő játéka azonban még így sem lesz igazán nyereséges. Tehát a legjobb megoldás az lehet, hogy a csapat többi tagja kézjelekkel irányítja. Ez így nem rossz megoldás, viszont a figyelőre (aki a Hi/Lo szerint számol) nagyobb terhet ró.Persze mindennek a kulcsa a rengeteg gyakorlás, és összhang a csapat tagjai között.

A másik hogy egyszerűen mögénk áll, mintha csak figyelné ahogy a haverok jászanak. Amikor szükséges érintéssel, vagy szavakkal jelez.Ez azonban lehet, hogy egy idő múlva szintén gyanús lesz. Tehát a feltűnés elkerülése végett, időnként nem árt ha beül játszani. Azt ugye mondanom se kell, hogy ilyenkor nem kezd el nagy téteket rakni, csak alaptétet, és maximum közepes nagyságút, hogy ne keltsen nagy feltűnést.

Tehát, ha nem is könnyű de ezzel a kis trükkel tovább növelhetjük az előnyünket a kaszinóval szemben.Amint látható van egy-két variáció amin érdemes elgondolkozni, és minden csapatnak magának kell meghatároznia, hogy milyen szisztéma szerint játszanak.

Kérdésed, véleményed van?

Írj ide:billybones81@gmail.com

2010. március 4., csütörtök

Könyvek


Ebben a részben olyan könyveket szeretnék ajánlani mindenkinek amik a blackjackről és egyéb szerencsejátékokról szólnak.


Minden könyv elérhető e-könyvként.

All of these books are available in e-book.



Ha szeretnéd valamelyik könyvet, érdeklődj e-mail-ben!

 !If you want these books, write an e-mail!

billybones81@gmail.com



Dr. Edward Oakley Thorp - Beat The Dealer





   










Dr. Edward Oakley Thorp - The Mathematics Of Gambling








 








Stanford Wong - Basic Blackjack










   


Stanford Wong - Professional Blackjack


















 Stanford Wong - Blackjack Secrets

















JOURNAL OF THE AMERICAN STATISTICAL ASSOCIATION (1956) - THE OPTIMUM STRATEGY IN BLACKAJCK

















Dr. Peter A. Griffin - The Theory Of Blackjack

                                                                                                                                                                                                                                 

 Ken Uston - Million Dollar Blackjack



Ken Uston - On Blackjack



Olaf Vancura & Ken Fuchs - Knock Out Blackjack
















T. Hopper - T-H Basic Blackjack


















Avery Cardoza - Winning Casino Blackjack for the Non-Counter

















Arnold Snyder - Blackbelt In Blackjack


 




Arnold Snyder - Blackjack Forum 1998 Spring






Dario De Toffoli, Margherita Bonaldi - Blackjack A Champion's Guide







Lance Humble & Carl Cooper - The World Greatest Blackjack Book
















Stuart Perry - Las Vegas Blackjack Diary
 










      




Don Schlesinger - Blackjack Attack
















Dustin D. Marks - Cheating At Blackjack

 













Ian Andersen - Burning The Tables In Las Vegas
















Michael Dalton - Blackjack: A Professional Reference
















John F. Julian - No-Nonsense Guide To Winning Blackjack


















Donald Dahl - Progression Blackjack



















 N. Richard Werthamer - Risk And Reward (The Science Of Casino Blackjack)

















Kevin Blackwood - Play Blackjack Like The Pros


















Catherine Karayanis - Winning Secrets Of Online Blackjack
















Bárány János - Hogyan Lehetsz Profi Játékos?


















Dr. Bóc István - Gondolkodom Tehát Nyerek

















 Katarina Walker - The Pro's Guide To Spanish 21 And Australian Pontoon




















 Brian D. Kayser - Secrets Of Winning Baccarat


















Derk J. Boss, Alan W. Zajic - Casino Security And Gaming Surveillance

















 Edward Packel - The Mathematics Of Games And Gambling

















Frank Scoblete - Casino Conquest


















Paul J. Nahin - Digital Dice Computational Solutions To Practical Probability Problems


















Garry Smith, David C. Hodgins, Robert J. Williams - Research and Measurement Issues in Gambling Studies

















Richard A. Epstein - The Theory Of Gambling And Statistical Logic
















Robert Zipf - Fixed Income Mathematics
















Catalin Barboianu - The Mathematics Of Slots

















Joseph Mazur - What's Luck Got To Do With It



















William N. Thompson - Gambling In America



















Victor H. Royer - Casino Gamble Talk The Language of Gambling and New Casino Games




















Allen Carr - The Easy Way to Stop Gambling Take Control of Your Life


















Richard A. Proctor - Chance And Luck


















Howard Shaffer - Change Your Gambling Change Your Life



















Leighton Vaughan Williams, Donald S. Siegel - The Oxford Handbook of the Economics of Gambling




















Richard A. McGowan - The Gambling Debate



















Samuel Blankson - How to win at Greyhound betting




















David C. S. Richard, Alex Blaszczynski Lia Nower - The Wiley-Blackwell Handbook of Disordered Gambling





















Jim Orford - An Unsafe Bet The Dangerous Rise of Gambling and the Debate We Should Be Having





















Edward C. Rosenthal - The Complete Idiot's Guide To Game Theory




















 Natasha Dow Schüll - Addiction By Design






















 Luke Rhinehart - The Book Of The Die



















 Gayle Mitchell - Easy Casino Gambling



















Edward A. Morse, Ernest P. Goss - Casino Gambling In America

















Jean Scott, Marissa Chien - Tax Help For Gamblers





















Bill Burton - 1000 Best Casino Gambling Secrets


















William N. Thompson - The International Encyclopedia Of Gambling


















Kevin Blackwood - Casino Gambling For Dummies




















F. N. David  - Games Gods & Gambling- A History of Probability and Statistical Ideas




















Nigel Goldman - Great Gambling Scams




















Alan Litter, Cyrille Fijnaut - The Regulation Of Gambling




















Stewart N. Ethier - The Doctrine of Chances



















Gerhard Meyer, Tobias Hayer, Mark Griffiths - Problem Gambling In Europe




















Thomas A. Parmalee - Legalized Gambling




















Masood Zangeneh, Alex Blszczynski, Nigel E. Turner - In the Pursuit of Winning




















Otto Newman - Gambling, Hazard And Reward




















Jeffrey L. Derevensky, Rina Gupta - Gambling Problems In Youth


















Ashok P. Maitra, William D. Sudderth - Discrete Gambling And Stochastic Games




















David G. Schwartz - Cutting The Wire



















William G. McCown, William A. Howatt - Treating Gambling Problems




















James F. Cosgrave - The Sociology of Risk and Gambling Reader



















Kérdésed, véleményed van?
Írj ide: billybones81@gmail.com