Nagy nehezen, de elkészült a kormány távszerencsejátékkal kapcsolatos tervezete.
Ez a tervezet a távszerencsejáték szervezés 2012. január 1-től hatályos szabályai helyébe lépő rendelkezéseket tartalmaz, a szerencsejáték szervezéséről szóló 1991. évi XXXIV. törvény és egyéb törvények módosításával.
Az újonnan elkészült tervezet szerint sportfogadás, kártyajáték és kaszinójáték szervezhető lesz távszerencsejátékként is hírközlési eszköz és rendszer útján.
Ami pedig egyeseknek fontosabb lehet, a benyújtott tervezet a sportfogadás fogalmát is definiálja. Eszerint agár és lóversenyre, valamint a különféle sportmérkőzésekre vagy sporteseményekre fogadás sportfogadásként értelmezhető.
Távszerencsejáték szervezési tevékenységet végezhet:
1.) az állami játékszervező, az állami játékszervező kizárólagos tulajdonában álló gazdasági társaság vagy állami többségi részesedéssel működő gazdálkodó szervezet az állami adóhatóság engedélyével,
2.) az egyéb szervezetek pedig koncessziós szerződéssel és az állami adóhatóság engedélyével.
Az engedélyért folyamodó társaságoknak legalább 200 millió forint jegyzett tőkével kell rendelkezniük.
Az engedélyek kapcsán a lényeg, hogy öt éves időtartamra adhatók ki, és a lejárat után meghosszabbítható.
Az engedély egy vagy több játéktípusra (kaszinójátékok,kártyajátékok,sportfogadás) is kiadható a szervező kérelmének megfelelően.
A tervezet szerint a koncessziós díj egy játéktípusra érvényes engedély esetén 100 millió forint. Több játéktípusra érvényes engedély esetén pedig játéktípusonként 100 millió forint lesz.
A távszerencsejáték szervezéséhez a törvény szerint a szervező műszaki-informatikai rendszert alkalmaz. A szervezőnek a szerverhez folyamatos távoli hozzáférést kell biztosítania az állami adóhatóság részére.
A szervert csak az 1.) pont szerinti szervezők kötelesek Magyarországon elhelyezni. A 2.) pont szerinti szervezők esetén a szerver korlátozás nélkül Magyarország területén és azon kívül is elhelyezhető.
Másodlagos adattároló szervert csak abban az esetben kell alkalmazni és elhelyezni Magyarországon, ha a szerver nincs Magyarország területén és a koncesszióba vevő székhelye az EGT-n (Európai Gazdasági Térség) kívül található.
EGT-n belüli székhely esetén ha a szerver nincs Magyarországon, de a szervező önként elhelyez egy másodlagos adattároló szervert Magyarországon a felügyeleti tevékenység megkönnyítése érdekében, akkor, a tevékenység elősegítése miatt, a negyedévenként fizetendő szerencsejáték felügyeleti díj megfizetése során, 25%-os kedvezményre jogosult. A díj játékbevétel alapú.
Ha a szervező magyarországi másodlagos adattároló szerverrel rendelkezik (akár kötelezően, akár nem), akkor, ahhoz az állami adóhatóság részére folyamatos, távoli hozzáférést kell biztosítania. Az erről szóló szabályokat szintén jogszabály határozza majd meg.
A tervezet a távszerencsejáték szervezéshez és a tervezetnek megfelelő műszaki paramétereknek megfelelő műszaki berendezések útján nyújtott szolgáltatásokhoz kapcsolódó pénzügyi jellegű rendelékezéseket tartalmaz:
– a szervező kétheti gyakorisággal a tiszta játékbevétel 20%-nak megfelelő játékadó bevallására és egyidejű fizetésére köteles.
– a szervező negyedéves gyakorisággal a tiszta játékbevétel 2,5%-a (legalább 100 ezer forint, legfeljebb 50 millió forint) szerencsejáték felügyeleti díj fizetésére köteles negyedévente
– a 2) pont szerinti, koncessziós szerződés kötésére is kötelezett szervező a 2013-as évre érvényes koncessziós díjminimuma 100 millió forint
– a szervező által fizetendő engedélyezési díjat a tervezet felhatalmazása alapján kiadandó miniszteri rendelet határozza meg.
És ami sok olvasó számára különösen fontos lehet.
A tervezet szerint a játékosok legális távszerencsejáték szervezésből származó nyereménye nem számít a személyi jövedelemadóról szóló törvény alkalmazásában jövedelemnek.
Tehát az ilyen nyeremények után gyakorlatilag nem kell majd személyi jövedelemadót fizetni.
!Figyelem!
Ez még csak egy tervezet, szóval senki ne igyon előre a medve bőrére.
A tervezet az illegális szerencsejáték szervezést megvalósító, elektronikus hírközlő hálózat útján közzétett adat ideiglenes hozzáférhetetlenné tételére (blokkolására) vonatkozó szabályokat is tartalmaz.
Az engedély nélküli szerencsejáték szervezés megállapítása esetén az állami adóhatóság elrendeli az ilyen illegális szervezést megvalósító elektronikus adat ideiglenes (90 napos) hozzáférhetetlenné tételét.
E kötelezettséget az elektronikus hírközlési szolgáltatók kötelesek teljesíteni, a végrehajtást a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság szervezi és ellenőrzi. A felszólításnak eleget nem tevő szolgáltatókat az adóhatóság 100 ezer forinttól 500 ezer forintig terjedő bírsággal sújthatja.
Kérdésed, véleményed van?
Írj ide:billybones81@gmail.com