2013. május 22., szerda

Elindult a Tippmixpro


Végre-valahára, sok várakozás után elindult a Szerencsejáték Zrt. új online sportfogadási oldala.

Az oldal a https://www.tippmixpro.hu oldalon érhető el.

Érdekes megemlíteni, hogy az oldal önmagát, mint Magyarország egyetlen engedéllyel rendelkező profi sportfogadói oldalát határozza meg.

Azonban meg kell hagyni, hogy a készítők tényleg kitettek magukért. A design első ránézésre, nagyon jó. A látogatónak olyan érzése van mintha a Bet365-ön vagy a Bwin-en járna. Könnyen átlátható, és a színek kontrasztjai is összhangban vannak, nem fárasztják a szemet.


A regisztráció szempontjából külön jó hír, hogy azok akik egyszer már regisztráltak a Szerencsejáték Zrt. régi honlapján azok a régi jelszavukkal és felhasználónevükkel is be tudnak lépni. Esetleg itt-ott lesz  szükséges, néhány kiegészítő adat (pl. telefonszám) megadására.

Akik még nem voltak regisztrálva azok számára a művelet ugyanolyan egyszerű és könnyű lesz, mint más oldalakra beregisztrálni.

Arra azért érdemes figyelni, hogy a két oldalra az újra és a Szerencsejáték Zrt. régi oldalára egyszerre nem lehet belépni.

A regisztráció során kötelező a bankszámlaszám megadása. A befizetés történhet banki átutalással, bankkártyával és Abaqoos utalványal. Neteller, Moneybookers és egyéb online bankbefizetések nem lehetségesek.

Fogadási kínálat szempontjából az oldal nagyon jó. Persze ne várja el mindenki, hogy az oldal rögtön felveszi a versenyt a nagy külföldi sportfogadó oldalakkal.

Jelenleg Labdarúgás, Tenisz, Jégkorong, Kosárlabda, Kézilbda, Forma1, Rögbi, Futsal, Baseball, Kerékpár, Amerikai Foci és Ausztrál Fociból választhatunk.

Elsőre és indulásként ez nagyon is jó. Emellett dicséretes, hogy többféle fogadási mód közül is választhatunk.

A minimum tét 100 Ft.

A tétszorzók, azaz oddsok tekintetében azonban a kínálat még nem a legjobb. Elég nagy aránytalanságok figyelhetőek meg. Bár jómagam egyenlőre csak a baseballt vettem jobban szemügyre. Ez azonban reméljük még javulni fog.

Maga a fogadás menete könnyen átlátható. Külön érdemes kiemelni, hogy a rendszer a fogadás előtt egy véglegesítést is kér, megelőzvén a tévedést.

Az események kapcsán fogadhatunk, egyéni és kombinációs fogadásokban és ahogyan az a nagy oldalaknál teljesen megszokott, élő fogadásokat is köthetünk. (Bár aki kicsit is járatos a fogadások terén az tudja, hogy a kombi fogadásoknál a matematikai esélyek igencsak ellene szólnak.)

A fogadások kiértékelése és a nyeremények jóváírása az oldal szerint maximum 48 órát vesz igénybe. Reméljük ez tényleg csak egy véglet, hiszen egy modern számítógépes rendszer esetén elég érdekes lenne, ha a kiértékelés ilyen sokáig tartana.

A kifizetés csak és kizárólag bankszámlára történik. Az átfutási ideje három nap. Erről még nem tudok mit írni. Ha a későbbiekben erről bővebb tapasztalatom lesz akkor azt itt megosztom az olvasóközönséggel.

Az oldalnak külön ügyfélszolgálata is van, és felmerülő kérdések, problémák esetén lehetőség van telefonos (reggel 7-órától este 23-óráig) vagy az e-mailben történő kapcsolatfelvételre. Chat egyenlőre még nincsen, de meglehet egy idő múlva egy ilyen funkció is lesz.

A személyes véleményem, hogy az oldal készítői kitettek magukért, és elsőre nagyon is jó amit csináltak. Persze fejlődni és fejleszteni mindig lehet. Persze biztos elő fognak még fordulni kisebb-nagyobb hibák, de egy induló oldal esetén ez teljesen természetes. Csak így tovább!

 Kérdésed, véleményed van?

Írj ide:billybones81@gmail.com

2013. április 25., csütörtök

Online szerencsejáték törvényjavaslat 2013

A nemzetgazdasági miniszter május 22-én az Országgyűlés elé terjesztette az távszerencsejátékról szóló törvényjavaslatot.

A törvényjavaslattal kapcsolatos zárószavazásra előreláthatóan május 13-án kerülhet sor.

A javaslat kifejti, hogy a szerencsejátékokat szervező magántársaságoknak milyen engedélyekkel kell rendelkezniük, és mekkora mértékű adókat kell fizetniük.

Persze sokan, akik az internetes szerencsejátékokban érdekeltek (online póker, sportfogadás stb..), erre csak a vállukat vonogatják. Hiszen őket elsősorban az érdekli, hogy nekik a nyereményeik után mekkora adót kell majd befizetniük.

Számukra a jó hír az, hogy a törvényjavaslat szerint a játékosoknak, a legális internetes szerencsejátékból származó jövedelme mentesül a személyi jövedelemadó hatálya alól.

Tehát ha a törvényjavaslat elfogadásra kerül, akkor a nyeremények adómentesek lesznek. De csak és kizárólag abban az esetben, ha a nyeremény olyan internetes oldalról származik, amelyik hazánkban működési engedéllyel rendelkezik.

A törvényjavaslat szerint a szerencsejátékot szervező magántársaságoknak koncessziós díjat, játékadót és felügyeleti díjat kell fizetniük. !Játéktípusonként!

- A koncessziós díj nagysága évente százmillió forint / játéktípus. A törvényjavaslat szerint a koncessziós pályázatokon csak olyan nem állami, vagy többségi állami tulajdonban álló szervezők indulhatnak, amelyeknek a jegyzett tőkéje legalább 200 millió forint.

- A játékadó a tiszta játékbevétel (a befizetett tétek és kifizetett nyeremények különbözete) 20%-a. Ezt az összeget a társaságoknak kéthetente kell majd teljesíteniük. 

- A felügyeleti díj mértéke 2,5 %. Minimum 100 ezer forint, de legfeljebb 50 millió forint. Ha a társaság Magyarországon elhelyez egy másodlagos adattároló szervert (ezzel megkönnyítve a felügyeletet) akkor 25 %-os kedvezményt kap.

Ennek pedig meglehet az lesz a következménye, hogy sok szolgáltató ezeket a díjakat nem lesz hajlandó kifizetni, mert viszonylag kevés magyar felhasználója van. Mivel az adók és az egyéb költségek nagysága meghaladja a játékosokból származó bevételeiket, ezért egész egyszerűen kivonulnak a hazai piacról.

A koncessziós jogok és az engedélyek kiadásáról a NAV (Nemzeti Adó és Vámhivatal) dönt. Az engedélyek legfeljebb öt évre szólhatnak, azonban a számuk nem korlátozott.

Az internetes szerencsejáték szervezőjének a NAV számára folyamatos távoli hozzáférést kell biztosítania a működtető szerveréhez.

A törvényjavaslatban szerepel az illegális távszerencsejáték szervezése esetén alkalmazható internetes blokkolás is. Azaz, ha valamelyik oldal a kiszabott díjakat nem hajlandó befizetni, nem rendelkezik engedéllyel akkor a magyar játékosok számára egyszerűen nem lesz hozzáférhető. Ez pedig biztos, hogy nagy nemtetszést fog kiváltani.

A NAV határozata alapján a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság közreműködésével az illegális szerencsejáték szervezéshez kapcsolódó elektronikus adat hozzáférése 90 napra korlátozható, amely ismételten is elrendelhető.

Azok a hírközlési szolgáltatók amelyek a  blokkolási kötelezettségnek nem tesznek eleget 100-500 ezer forint bírsággal sújthatók.

A törvényjavaslat a pénzmosást megelőzendően kitér még arra is, hogy játékosként csak és kizárólag természetes személyek vehetők nyilvántartásba. A játékosoknak egy-egy oldalon csak egy számlájuk lehet. 

Kérdésed, véleményed van?

Írj ide:billybones81@gmail.com

2013. január 21., hétfő

Tervezet az online szerencsejáték szabályozásról és adózásról 2013


Nagy nehezen, de elkészült a kormány távszerencsejátékkal kapcsolatos tervezete.

Ez a tervezet a távszerencsejáték szervezés 2012. január 1-től hatályos szabályai helyébe lépő rendelkezéseket tartalmaz, a szerencsejáték szervezéséről szóló 1991. évi XXXIV. törvény és egyéb törvények módosításával.

Az újonnan elkészült tervezet szerint  sportfogadás, kártyajáték és kaszinójáték szervezhető lesz távszerencsejátékként is hírközlési eszköz és rendszer útján.

Ami pedig egyeseknek fontosabb lehet, a benyújtott tervezet a sportfogadás fogalmát is definiálja. Eszerint agár és lóversenyre, valamint a különféle sportmérkőzésekre vagy sporteseményekre fogadás sportfogadásként értelmezhető.

Távszerencsejáték szervezési tevékenységet végezhet:

1.) az állami játékszervező, az állami játékszervező kizárólagos tulajdonában álló gazdasági társaság vagy állami többségi részesedéssel működő gazdálkodó szervezet az állami adóhatóság engedélyével,

2.) az egyéb szervezetek pedig koncessziós szerződéssel és az állami adóhatóság engedélyével.

Az engedélyért folyamodó társaságoknak legalább 200 millió forint jegyzett tőkével kell rendelkezniük.

Az engedélyek kapcsán a lényeg, hogy öt éves időtartamra adhatók ki, és a lejárat után meghosszabbítható.

Az engedély egy vagy több játéktípusra (kaszinójátékok,kártyajátékok,sportfogadás) is kiadható a szervező kérelmének megfelelően.




A tervezet szerint a koncessziós díj egy játéktípusra érvényes engedély esetén 100 millió forint. Több játéktípusra érvényes engedély esetén pedig játéktípusonként 100 millió forint lesz.

A távszerencsejáték szervezéséhez a törvény szerint a szervező műszaki-informatikai rendszert  alkalmaz. A szervezőnek a szerverhez folyamatos távoli hozzáférést kell biztosítania az állami adóhatóság részére.

A szervert csak az 1.) pont szerinti szervezők kötelesek Magyarországon elhelyezni. A 2.) pont szerinti szervezők esetén a szerver korlátozás nélkül Magyarország területén és azon kívül is elhelyezhető.

Másodlagos adattároló szervert csak abban az esetben kell alkalmazni és elhelyezni Magyarországon, ha a szerver nincs Magyarország területén és a koncesszióba vevő székhelye az EGT-n (Európai Gazdasági Térség) kívül található.

EGT-n belüli székhely esetén ha a szerver nincs Magyarországon, de a szervező önként elhelyez egy másodlagos adattároló szervert Magyarországon a felügyeleti tevékenység megkönnyítése érdekében, akkor, a tevékenység elősegítése miatt, a negyedévenként fizetendő szerencsejáték felügyeleti díj megfizetése során, 25%-os kedvezményre jogosult. A díj játékbevétel alapú.

Ha a szervező magyarországi másodlagos adattároló szerverrel rendelkezik (akár kötelezően, akár nem), akkor, ahhoz az állami adóhatóság részére folyamatos, távoli hozzáférést kell biztosítania. Az erről szóló szabályokat szintén jogszabály határozza majd meg.

A tervezet a távszerencsejáték szervezéshez és a tervezetnek megfelelő műszaki paramétereknek megfelelő műszaki berendezések útján nyújtott szolgáltatásokhoz kapcsolódó pénzügyi jellegű rendelékezéseket tartalmaz:

 – a szervező kétheti gyakorisággal a tiszta játékbevétel 20%-nak megfelelő játékadó bevallására és egyidejű fizetésére köteles.
– a szervező negyedéves gyakorisággal a tiszta játékbevétel 2,5%-a (legalább 100 ezer forint, legfeljebb 50 millió forint) szerencsejáték felügyeleti díj fizetésére köteles negyedévente
 – a 2) pont szerinti, koncessziós szerződés kötésére is kötelezett szervező a 2013-as évre érvényes koncessziós díjminimuma 100 millió forint
 – a szervező által fizetendő engedélyezési díjat a tervezet felhatalmazása alapján kiadandó miniszteri rendelet határozza meg.


És ami sok olvasó számára különösen fontos lehet.


A tervezet szerint a játékosok legális távszerencsejáték szervezésből származó nyereménye nem számít a személyi jövedelemadóról szóló törvény alkalmazásában jövedelemnek. 
Tehát az ilyen nyeremények után gyakorlatilag nem kell majd személyi jövedelemadót fizetni.


!Figyelem! 

Ez még csak egy tervezet, szóval senki ne igyon előre a medve bőrére.

A tervezet az illegális szerencsejáték szervezést megvalósító, elektronikus hírközlő hálózat útján közzétett adat ideiglenes hozzáférhetetlenné tételére (blokkolására) vonatkozó szabályokat is tartalmaz.

Az engedély nélküli szerencsejáték szervezés megállapítása esetén az állami adóhatóság elrendeli az ilyen illegális szervezést megvalósító elektronikus adat ideiglenes (90 napos) hozzáférhetetlenné tételét.

E kötelezettséget az elektronikus hírközlési szolgáltatók kötelesek teljesíteni, a végrehajtást a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság szervezi és ellenőrzi. A felszólításnak eleget nem tevő szolgáltatókat az adóhatóság 100 ezer forinttól 500 ezer forintig terjedő bírsággal sújthatja.



Kérdésed, véleményed van?

Írj ide:billybones81@gmail.com